XIII Drużynowe Mistrzostw Powiatu Białostockiego w Szachach

CAM01153

III miejsce  - szachiści z ZSS w Supraślu reprezentowali naszą gminę w drużynowych mistrzostwach powiatu w szachach.
15 marca 2015 uczniowie z ZSS w Supraślu reprezentowali naszą gminę w XIII Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Białostockiego w Szachach. Turniej został  rozegrany w Wasilkowie. W składzie drużyny grali głównie młodzi szachiści z naszej szkoły: Kinga Budzisz Jakub Zajczyk, Iwo Karolczuk , Marcel Sienkiewicz, Adrian Budzisz i Seweryn Kamiński. W drużynie grali tez  Piotrek Go i Andrzej Jurewicz. Turniej rozegrany był pod patronatem Starosty Powiatu Białostockiego.
    Do współzawodnictwa zgłosiło się 29 zawodników z pięciu  gmin. Zwyciężyła drużyna z Zabłudowa, II miejsce zdobyła drużyna z Wasilkowa, a III - drużyna z Supraśla.  Natomiast najlepszym szachistą w roku 2015 został Łukasz Suchowierski z Zabłudowa.  Szachiści z Supraśla z roku na rok grają coraz lepiej. Silnym drużynom „depczemy po pętach”. Kto wie co będzie za rok? Nasza drużyna składała się głównie z bardzo młodych zawodników co dobrze rokuje na przyszłe rozgrywki.  Końcowa drużynowa klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco: Zabłudów - 15 pkt (lepsza punktacja pomocnicza), Wasilków - 15 pkt, Supraśl - 13 pkt, Choroszcz - 12  pkt, Juchnowiec - 5  pkt.

                                                                                Andrzej Jurewicz

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (41)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)