Mistrzostwa Powiatu w szachach

     Dnia 4.11.2015 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjów. w szachach. Turniej uroczyście otworzyła pani V-ce dyrektor ZSS w Supraślu Pani Ewa Bogdanowicz,która uczestniczyła także w dekoracji. Nie bylismy zbyt gościnni dla ekip przyjezdnych zajmując w klasyfikacji szkół podstawowych I M-sce wsród chłopców  i II M-sce wśród dziewcząt oraz I M-sce wsród chłopców w  klasyfikacji szkół gimnazjalnych.

  Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej wystąpiła w składzie Iwo Korolczuk, Adrian Budzisz, Seweryn Kamiński, Adam Nikitiuk. Chłopcy wygrali wszystkie swoje partie okazujac sie bezkonkurencyjni wsród całej stawki drużyn z powiatu białostockiego.

  Drużyna dziewcząt z SP wystąpiła w składzie: Kinga Budzisz, Wiktoria Kamińska, Zofia Prutis, Martyna Scendo ustąpiła jedynie ekipie z Zabłudowa.

  Drużyna chłopców z gimnazjum wywalczyła I M-sce .Skład: Jacek  Głowacki,Dawid Gieńko, Mateusz Scendo.

  Zawodnicy ze szkoły podstawowej awansowali do kolejnego etapu rozgrywek . Jako ciekawostkę należy podać , iż nasi uczniowie byli zdecydowanie najmłodsi wsród całej stawki drużyn.

  Podziękowania składam radzie rodziców, a w szczególności przewodniczacemu rady Panu Bogdanowi Budziszowi(inicjatorowi tej pomocy) , którzy ufundowali nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom oraz zapewnili poczęstunek w czasie rozgrywania zawodów.

  Sędzią głównym zawodów był Pan Andrzej Jurewicz ,który prowadzi zajęcia szachowe w naszej szkole.

wyniki

                                                                                                                                      Opracował: Cezary Wojna

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (53)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)