"Konkurs - Zaczarowany świat baśni"

opowiedz mi proszę tamtą baśń,

zaczaruj mój świat,

ostatni raz...

Zaczarowany świat baśni

Uczniowie gimnazjum reprezentują naszą szkołę w różnych konkursach polonistycznych. W tym roku szkolnym zaangażowali się w Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Wojewódzki Konkurs Ortograficzny, a także wzięli udział w konkursie recytatorsko-literacko–fotograficznym pt. "Zaczarowany świat baśni”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku przy ul. Sienkiewicza 57. Celem konkursu było wzbogacenie wiadomości z zakresu literatury obcej i rodzimej, propagowanie znajomości baśni, rozbudzanie pasji recytatorskich i literackich, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim.Gala finałowa odbyła się 19-03-2015r. W kategorii recytacja naszą szkołę reprezentowała Gabriela Lasota z kl. IIIa,która pięknie wyrecytowała fragment baśni Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka” i przeszła do finału. Warto wspomnieć, że we wstępnych przesłuchaniach wzięło udział 16 uczestników,a tylko 8 znalazło się w finale. W kategorii literackiej (nadesłano 70 prac) zaangażowało się 4 uczniów: Agnieszka Dąbrowska  i Weronika Łukaszewicz z kl. Ib,Aleksandra Supronik z kl. IIIa i Bartosz Boniecki z kl. Ia. Należało stworzyć baśń nigdzie dotąd niepublikowaną i nienagradzaną,będącą oryginalnym dziełem autora. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie. Choć nie zostaliśmy wyróżnieni, warto było poświęcić swój czas i wykazać się zdolnościami recytatorskimi i literackimi.Mam nadzieję, że w przyszłości taka praca zaowocuje, bo jak mówi  przysłowie: "Czym skorupka za młodu nasiąknie,tym...", czego z całego serca im życzę.

Opiekun grupy Dorota Ofman

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (41)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)