Etyka nie tylko dla smyka

Kształtowanie postaw moralno- etycznych w edukacji wczesnoszkolnej nie jest zadaniem łatwym. W tym roku szkolnym ogromną pomocą i inspiracją w ich rozwijaniu był udział w programie pilotażowym „Etyka nie tylko dla smyka”. Projekt przygotowany został przez Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich Ośrodka Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Przez kilka miesięcy tego roku szkolnego, trzy klasy naszej szkoły ( I C, II A, III A) zastanawiały się między innymi nad tym, czy warto być uczciwym, czym jest piękno czynów, na czym polega wolność, odpowiedzialność, szacunek, umiar, współpraca. Podsumowaniem pilotażu był happening promujący wartości, który odbył się na ulicach Supraśla. Uczniowie, razem ze swoimi wychowawczyniami przygotowali transparenty i ulotki promujące wartości. Na spotkanie dzieciom biorącym udział w happeningu wyszedł Burmistrz Supraśla.

Chciałbym podziękować pani Grażynie Wróblewskiej i pani Iwonie Lepionka, za ogromne zaangażowanie w realizację projektu i przygotowanie happeningu, pani pedagog Dorocie Rusiłowicz za pomoc i udział w happeningu. Cieszę się, że byli z nami uczniowie klasy IV b ze swoją wychowawczynią Panią Haliną Stasienko. Razem można więcej.

Mam nadzieję, że dzięki wspólnej pracy, uczniowie naszej szkoły będą chcieli zmieniać świat i będą o tym decydowały wartości, ku którym wytrwale będą zmierzać.

Szkolny koordynator
Joanna Muśko

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (53)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)