To już było …

Tadeusz Kotarbiński napisał „Przeszłość zachowana w pamięci, staje się częścią teraźniejszości”.

W myśl tych słów zorganizowaliśmy w październiku w naszej szkole XIV Dzień Papieski. Uczniowie pod kierunkiem p.Anety S. i p.Renaty B. przygotowali okolicznościową dekorację na korytarzu szkolnym. Na zajęciach z uczniami przygotowano i wykorzystywano w klasach młodszych prezentację o Janie Pawle II niezwykłym, świętym Polaku. Aby utrwalić istotne wiadomości o życiu i nauczaniu papieża, 16 października odbywał się na przerwach śródlekcyjnych quiz z nagrodami za trafne odpowiedzi i z niespodziankami. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

Powróćmy do niezwykłych…, zwykłych ludzi.

W  listopadzie , szczególnie powracamy wspomnieniami, myślami do tych, którzy odeszli  już do wieczności, nawiedzamy cmentarze i szepczemy cichą modlitwę … tęsknoty i pamięci. Uczniowie naszej szkoły nawiedzali symboliczny grób  patrona szkoły, swych najbliższych i znajomych. Znicze, które zapalaliśmy, były symbolem naszej więzi, pamięci , szacunku. Jak co roku  na korytarzu przygotowano szkolną tablicę pamięci .Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli zatrzymywało się choć na chwilę , szukając nazwiska zwykłych….   a może niezwykłych czy świętych już ,którzy byli wśród nas…

Zaprzyjaźnij się z …… „ Panem metodnikiem „.

Od kilku lat w naszej szkole pojawił się niezwykły przyjaciel ze „ światłami„ , to  ulubiony towarzysz dzieci  „ Pan metodnik „.Uczniowie naszej szkoły, a szczególnie klas I-III lubią ,gdy zajęcia są bardziej przyjemne dzięki jego obecności. To właśnie metodnik pozwala uczniom na komunikację z nauczycielem bez słów. Zachęcamy wszystkich  chętnych ,by  uatrakcyjnić swe zajęcia  korzystając z obecności  „Pana metodnika” - cichego przyjaciela  już wielu uczniów.

RB

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (41)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)