Zaduszki poetyckie w naszej szkole

W ostatnim dniu listopada odbyły się ZADUSZKI POETYCKIE, które przygotowali uczniowie kl Va, Vb oraz II i III klasy gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli. Listopadowy czas zadumy i refleksji jak również patriotyczne Święto wypadające w tym miesiącu, wyznaczały tematykę planowanego przedsięwzięcia. Przepiękne wiersze, śpiewy solo i w duecie, refleksyjna muzyka tworzyła nastrój i wyzwalała nutę wzruszenia.

Z wielką kulturą i szacunkiem uczniowie gimnazjum przygotowali i prowadzili spotkanie dotyczące życia, przemijania, zadając dociekliwe pytania: Jak żyć, aby mieć poczucie dobrze przeżytego czasu? Jakie wartości były ważne dawniej? Co znaczy być patriotą? Czy dla dzisiejszej młodzieży wartości patriotyzmu, poświęcenia, przemijania … itd. stanowią jakąś wartość?

Dziękujemy emerytom, rodzicom, dziadkom, rodzeństwu naszych uczniów, którzy tak licznie zgromadzili się poświęcając swój czas na jakże ważne dla nas przesłanie. Gromkie brawa, które otrzymali uczniowie od najważniejszej dla nich publiczności, zapewne motywują do kolejnych działań.

Nauczyciele: J. Rybij, R. Biskup, P. Nierodzik, M. Tołoczko

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (41)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)