Narodowe Święto Niepodległości

imageCorocznie nasza społeczność szkolna w sposób szczególny czci narodowe święta i rocznice ważnych wydarzeń. W tym roku w dniu 10 listopada 2016 r. przeprowadzono uroczystą akademię z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło w dekoracji postaci marszałka Józefa Piłsudskiego i biało-czerwonych barw flagi narodowej. Ale pojawiły się również mapy II Rzeczpospolitej i Polski współczesnej. Hołd poległym żołnierzom frontów I wojny światowej i walk o niepodległość oddawał napis „Ceną była śmierć za wolności smak”. Poczty sztandarowe i odśpiewanie hymnu narodowego, wprowadziły odpowiedni nastrój. Szczególnie radosny sposób świętowania zaprezentowały najmłodsze dzieci klasy III A i II C szkoły podstawowej. Recytacje i piosenki z podkładem muzycznym spotkały się z entuzjastycznym odbiorem. Starsi uczniowie przypomnieli epizody historii czasów zaborów. Od powstań narodowych, przez starania o utrzymanie polskości i pracę organiczną. Datę 11 listopada 1918 roku uznajemy za jedną z najważniejszych w naszej historii, a obchodzenie kolejnych rocznic stało się tradycją współczesnych pokoleń. Ważnym punktem uroczystości był występ chóru szkolnego i reprezentacyjny polski taniec narodowy – polonez. Młodzi chórzyści i tancerze nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Obchody świąt narodowych, apele i akademie stały się nieodłączną częścią życia naszej szkoły. A niezwykle cieszy liczne grono uczniów zgłaszających się do bezpośredniego udziału w takich uroczystościach. Miłym akcentem na zakończenie były słowa podziękowania Pani Dyrektor Krystyny Roczniak. Przy licznie zebranej publiczności przekazano także informacje o najnowszych sukcesach naszych uczniów. I tak Zespół Taneczny „Podlaskie Promyki” zdobył II miejsce i srebrny medal w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „PolshaPrivet”. Pani Dyrektor Ewa Bogdanowicz wręczyła dyplomy i puchary najlepszym zespołom klas I-III szkoły podstawowej w Konkursie Ortograficznym. Z kolei Pani Ewa Mieleniewska przekazała nagrody i dyplomy naszym uczniom za udział w powiatowym konkursie „Malowane pieśniami patriotycznymi”. Na zakończenie przypomniano program miejskich obchodów Święta Niepodległości przy Pomniku Orła Białego w Supraślu.

M. Tołoczko

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (41)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)