Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym motywem dekoracji była postać marszałka Józefa Piłsudskiego i biało-czerwone barwy flagi narodowej. Zaprezentowano również kilkanaście prac plastycznych zgłoszonych w ramach szkolnego konkursu.

Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu narodowego, wyjątkowo radosny sposób świętowania zaprezentowały najmłodsze dzieci klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień – to miłość, biel – serce czyste… Piękne są nasze barwy ojczyste.” Starsi uczniowie przypomnieli epizody historii czasów zaborów: dat, wydarzeń i postaci. Czas walki zbrojnej i pracy organicznej, której zwieńczeniem był dzień 11 listopada 1918 roku.

Doskonałym uzupełnieniem uroczystości był występ chóru szkolnego i reprezentacyjny polski taniec narodowy – polonez. Jak zwykle nagrodzone zostały gromkimi brawami. Miejmy też nadzieję, że zapadły w naszej pamięci finałowe słowa recytacji: „Dzisiaj w całej Polsce brzmi Mazurek... Dzisiaj radości kanonada! Witamy wszyscy Niepodległość I Jedenasty Listopada... Obchody świąt narodowych, apele i akademie stały się nieodłączną częścią życia naszej szkoły. A niezwykle cieszy liczne grono uczniów zgłaszających się do bezpośredniego udziału w takich uroczystościach.

Na zakończenie miłe słowa podziękowania uczestnikom i organizatorom skierowała Pani dyrektor Krystyna Roczniak. Zapraszając jednocześnie na miejskie obchody Święta Niepodległości przy Pomniku Orła Białego w Supraślu.

Zespół organizacyjny nauczycieli: M. Tołoczko, H. Suchocki, Renata Biskup, Elżbieta Trochimowicz, Grażyna Wróblewska, Joanna Muśko, Anna Puławska, Wojciech Dudziński.

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (38)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)