Spotkanie opłatkowe

Dzień 22.12.2017 zapisał się w naszej szkole bardzo świątecznie. Wchodząc w nastrój  Bożego Narodzenia, jako społeczność szkolna spotkaliśmy się na wspólnym apelu bożonarodzeniowym.

Nie zabrakło jak zwykle miłych gości. Byli z nami nauczyciele emeryci, przedstawiciel miejskiej władzy oraz przedstawiciele religii prawosławnej. Całą uroczystość poprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. W nastrój świąteczny wprowadzili nas uczniowie najmłodszych klas. Było dużo radosnego kolędowania, słuchaliśmy pięknych wierszy o Bożym Narodzeniu. Uczniowie z klas IV i V zaangażowali się w recytację  tekstów o nadchodzących świętach. Nasi nauczyciele i goście podczas kolędowania otrzymali smaczne pierniki i drobne prezenty. Całość spotkania uświetnił nasz szkolny chór wykonując piękne utwory bożonarodzeniowe.

Zaangażowanie młodych artystów opłacało się, gdyż wszyscy poczuli  radość w sercu, że znowu mamy święta.

Na zakończenie usłyszeliśmy życzenia od przybyłych gości i  Pani Dyrektor.  Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

To spotkanie pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Wszyscy wychodzili z radosnym uśmiechem na twarzy, że to już tak blisko święta.

Siostra Daniela

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (41)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)