Żegnaj, „Kopciuszku”

19 października w Domu Ludowym odbyła się ważna uroczystość- podsumowanie i zakończenie projektu teatralnego realizowanego w roku szkolnym 2016/2017 przez obecnych uczniów klasy III b SSP . Na uroczystość gościliśmy gości : Panią Dyrektor SSP- P. Ewę Bogdanowicz, uczniów wraz z rodzicami i wychowawczynią z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Studziankach oraz rodziców uczniów klasy trzeciej.

Celem projektu było zachęcenie dzieci do kontaktu z szeroko pojętą sztuką, która jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka, a dzieciństwo jest okresem szczególnym, decydującym o rozwoju przyszłej osobowości człowieka.

Finałem projektu było przedstawienie teatralne zrealizowane w oparciu o ponadczasową baśń „ Kopciuszek”. Zaprezentowaliśmy je na Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku oraz na Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Melpomena 2017. Spektakl obejrzeli uczniowie naszej szkoły , jak również dzieci z Przedszkola Samorządowego w ramach obchodów Dni Patrona Jana Pawła II. Zmagania aktorskie zawsze spotkały się z miłym odbiorem i nagradzane gromkimi brawami.

I tym razem, na zakończenie projektu trzecioklasiści odegrali swoje role, jak profesjonaliści, o czym nie omieszkała powiedzieć w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor naszej szkoły. Gratulowała młodym artystom dotychczasowych osiągnięć i życzyła dalszych sukcesów.

Po doznaniach artystycznych, wszyscy goście delektowali się potrawami przygotowanymi przez mamy. Uczta, jak przystało na porę roku, przebiegała pod hasłem „ Dynia w roli głównej”.

Grażyna Wróblewska

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (53)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)