LEKCJA HISTORII TROCHĘ INACZEJ...

10 czerwca to w życiu naszej szkolnej społeczności bardzo ważna data. W tym bowiem dniu urodził się wiele lat temu patron naszej szkoły – Ferdynand Marecki i w tym dniu obchodzimy (zazwyczaj) święto szkoły. By przypomnieć uczniom, kim był Ferdynand Marecki, wyjaśnić powody, dla których został patronem naszej szkoły, zaprosiłam pana dra Łukasza Lubicza Łapińskiego z Białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Uczniowie podczas wykładu usłyszeli i obejrzeli prezentację multimedialną o przyczynach i przebiegu drugiej wojny światowej, o zmowie Hitlera i Stalina przeciw Polsce, wreszcie o aresztowaniu, wywózce i zamordowaniu polskich oficerów w Katyniu. Wśród ofiar NKWD znalazł się również oficer Wojska Polskiego – kapitan Ferdynand Marecki.

Barbara Moniuszko

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (41)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)