Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego obiektu sportowego przy ZSS w Supraślu

W piątek, 23 września przeżywaliśmy ważną uroczystość, tj. oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego obiektu sportowego przy ZSS w Supraślu, z niecierpliwością oczekiwanego zarówno przez dzieci, młodzież jak i nauczycieli. Obiekt to 2 boiska do piłki siatkowej i koszykowej, bieżnia i skocznia. Budowę, która kosztowała 946 464,00 zł, udało się zakończyć przy dofinansowaniu (240 tys. zł.) Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej.

Zebranych na uroczystości gości, uczniów, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców oraz mieszkańców Supraśla powitali: prowadzący uroczystość dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu-Adam Jakuć oraz Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu – Krystyna Roczniak.

Symbolicznego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia boiska dokonali:

Sekretarz Powiatu Białostockiego- Joanna Kondzior, Inspektor Departamentu ds. Edukacji Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim woj. podlaskiego – Konrad Ostasiewicz, Burmistrz Gminy Supraśl- Radosław Dobrowolski, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Monika Suszczyńska, zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski Andrzej Supron, Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu – Krystyna Roczniak, ks. Andrzej Chutkowski- proboszcz parafii Świętej Trójcy w Supraślu, ks. Ihumen Sergiusz, reprezentujący prawosławną parafię Zwiastowania NMP w Supraślu, uczniowie klasy III Gimnazjum Sportowego w Supraślu - Natalia Kościuk i Piotr Waszczeniuk, uczennica klasy VI „a” Sportowej Szkoły Podstawowej  w Supraślu - Zuzanna Lisowska

Następnie ksiądz Andrzej Chutkowski i ksiądz Ihumen Sergiusz,  poświęcili obiekt, by mógł dobrze służyć uczniom naszej szkoły i środowisku.

Po poświęceniu, goście zostali poproszeni o obejrzenie obiektu i symboliczne rzuty do kosza, a uczniowie o przejście na halę sportową, gdzie po powrocie gości z boiska, odbyła się II część uroczystości-część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Rozpoczął ją dostojny polonez, po czym uczniowie w odegranej scence przenieśli nas do przyszłości zmuszając niejako do refleksji nad rolą sportu w życiu człowieka. Nie zabrakło także piosenek o sporcie i pokazu sprawności sportowych uczniów naszej szkoły.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania nowego obiektu sportowego, po czym głos zabrali goście. Przemówienie wygłosił: burmistrz gminy Supraśl – Radosław Dobrowolski; sekretarz powiatu białostockiego Joanna Kondzior obdarowując zarazem uczniów nowymi piłkami. Usłyszeliśmy również gratulacje od dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowo-wychowawczych tj.: dyr. Eżbiety Łyżkiewicz z Zespołu Szkół w Sobolewie, dyr. Agnieszki Kamieńskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodniczkach oraz dyr. Beaty Grochowskiej-Surowiec z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu.

Prowadzący Adam Jakuć odczytał listy skierowane do Dyrekcji ZSS w Supraślu, uczniów i zgromadzonych gości od wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela i posła na sejm Mieczysława Baszko.

Uroczystość zakończył, a zarazem uświetnił wojewódzki finał projektu „Aktywni w Szkole” pod patronatem AKADEMII ANDRZEJA SUPRONA, który prowadził sam mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski - Andrzej Supron. I miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły.

01

 

Radosne przygotowania do uroczystości nawet w dni wolne od nauki

 

 

 

 

 

02 03 Jedna z  mam-p. Katarzyna Białoboka  przy charakteryzacji naszych aktorów

Dziękuję p. Kasi za zaangażowanie oraz wszystkim rodzicom, którzy pomogli zgromadzić  wszelkie akcesoria potrzebne do części artystycznej.

 

 

 

Joanna Fidziukiewicz

 
logo.png
Kronika
  • 2019 (53)
  • 2018 (218)
  • 2017 (252)
  • 2016 (233)
  • 2015 (200)
  • 2014 (194)